Seznam produktů značky Blaser

Německá firma Blaser se zabývá výrobou především loveckých zbraní jak kulovnic tak brokovnic. V současnosti se zabývá výrobou a vývojem loveckého oblečení, střeleckých doplňků a optických přístrojů. Produkty značky Blaser jsou známé po celém světě a patří mezi absolutní špičku, kterou může moderní lovec používat. 

Společnost BLASER byla založena v roce 1957 zbrojařským mistrem Horstem Blaserem. Zpočátku byl vyvinut a vyroben lehký dvoják Diplomat. Díky inovativnímu způsobu uzavírání byla tato zbraň na svou dobu lehká, přesná a získala velkou oblibu. Jednalo se však o malovýrobu. Po té následoval model Blaser 60, jehož základem byl model Diplomat. Byla první německá lovecká zbraň, kterou bylo možné vyrábět téměř výhradně pomocí strojů.

Chuť výroby odlišných zbraní a nové uvažování se zapsalo i do vývoje dalších zbraní. Až do 70. let se mistr Blaser věnoval především reprezentativním kombinovaným zbraním, společnost v té době měla kolem 40 zaměstnanců. V roce 1977 však představil zlamovací jednušku K77 (předchůdce Blaser K95) a následně model kulovnice SR830. Ta měla horizontálně odsuvný nosič klikového závěru, který byl základem pro pozdější odsuvný kleštinový závěrový systém moderních kulovnic Blaser R93 a Blaser R8.

V roce 1985 Horst Blaser prodal firmu, která v té době měla kolem 60 zaměstnanců, podnikateli Gerhardu Blenkovi. V následujících 12 letech zaznamenala společnost největší růst, počet zaměstnanců se zvýšil téměř trojnásobně. Během této doby Blaser převzal tradiční značku loveckých zbraní Mauser. Blaser vyváží své výrobky do celého světa s vysokými objemy prodejů, kterých bylo dosaženo především prodejním úspěchem opakovací kulovnice Blaser R 93 s přímotažným závěrem. Během prvních deseti let výroby bylo prodáno více než 100 000 kusů této pušky. V roce 2000 vlastnictví Blaser přechází na Thomase Ortmeiera a Michaela Lüke. Od roku 2003 a uvedení brokové kozlice Blaser F3 na trh se tato značka těší velké oblibě i u brokových střelců. V roce 2008 byl úspěšně představen inovovaný model kulovnice Blaser R8 jako nástupce modelu R93. Oba modely se paralelně vyrábí až do roku 2016. V této době zaměstnává firma Blaser Jagd Waffen přibližně 470 lidí. Po roce 2016 se firma soustředí pouze již na model Blaser R8. Ten je postupně doplněn o různé typy úchopu pažby a materiálovém provedení. Od klasického ořechového dřeva, moderní plasty s kombinací pryže nebo kůže až po nejmodernější kombinace karbonu. Z prodejů vyplívá, že nejžádanější model je ULTIMATE. Kulovnice Blaser R8 se postupně stávají celosvětovým fenoménem. 

V současnosti se nabídka pro myslivce neustále rozšiřuje. Postupně přibyly modely zbraní, lovecké oblečení pod značkou Blaser Outfits, poskytování loveckých zájezdů Blaser Safaris, vyvinuty vlastní ráže a střelivo Blaser, optika, příslušenství a mnoho dalších produktů a služeb. Firma LES-LOV s.r.o. Třebíč, která provozuje e-shop MYSLIVCŮV OBCHOD je hrdý autorizovaný prodejce Blaser zbraní a doplňků.

Aktivní filtry